472,013
edits
LOG IN. UPLOAD PICTURES.
The Philippines has Zambo Mart to help propagate the Chavacano Language.
Line 69: | Line 69: | ||
||Lakibul | ||Lakibul | ||
||Taong Gago | ||Taong Gago | ||
||Apollo-7 | ||2010 - B Apollo-7 | ||
||?? | ||?? | ||
||2010 | ||2010 | ||
|- | |- | ||
||?? | ||?? | ||
Line 77: | Line 77: | ||
||Xander | ||Xander | ||
||Espinosa | ||Espinosa | ||
||Centurion | ||2010 - B Centurion | ||
||Apollo-7 | ||Apollo-7 | ||
||?? | ||?? | ||
||2010 | ||2010 | ||
|- | |- | ||
|?? | |?? | ||
Line 86: | Line 86: | ||
||N. | ||N. | ||
||[[Febril Noveau Chua|Chua]] | ||[[Febril Noveau Chua|Chua]] | ||
|| | ||2010 - A Tempest | ||
|| | ||Fuhrers | ||
|| | || | ||
||2013 12.16 | ||2013 12.16 | ||
Line 95: | Line 95: | ||
|| | || | ||
||[[Chrystel Natalie Santos|Santos]] | ||[[Chrystel Natalie Santos|Santos]] | ||
|| | ||2012 - B Shakira | ||
|| | ||Centrixuno | ||
|| | || | ||
||2013 12.16 | ||2013 12.16 | ||
|- | |- | ||
Line 104: | Line 104: | ||
|| | || | ||
||[[Angelo Hamoy|Hamoy]] | ||[[Angelo Hamoy|Hamoy]] | ||
|| | ||2013 - A | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
Line 113: | Line 113: | ||
|| | || | ||
||[[Roger Araneta|Araneta]] | ||[[Roger Araneta|Araneta]] | ||
|| | ||2013 - A | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
Line 122: | Line 122: | ||
|| | || | ||
||[[Alsyied Sali|Sali]] | ||[[Alsyied Sali|Sali]] | ||
|| | ||2013 - A | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
Line 194: | Line 194: | ||
||V. | ||V. | ||
||[[Bryan Joseph V. Alberto|Alberto]] | ||[[Bryan Joseph V. Alberto|Alberto]] | ||
||Humble Knight | ||2010 - A Humble Knight | ||
||"Fuhrers" | ||"Fuhrers" | ||
||[https://www.facebook.com/bjalberto Facebook Account] | ||[https://www.facebook.com/bjalberto Facebook Account] | ||
||2010 | ||2010 | ||
|- | |- | ||
|24286 | |24286 | ||
Line 635: | Line 635: | ||
||S. | ||S. | ||
||[[Bryan S. Callao|Callao]] | ||[[Bryan S. Callao|Callao]] | ||
||Paul Harris | ||2010 - B Paul Harris | ||
||Apollo Seven | ||Apollo Seven | ||
||bryan@callao.biz https://www.facebook.com/bryancallao | ||bryan@callao.biz https://www.facebook.com/bryancallao | ||
||2010 | ||2010 | ||
|- | |- | ||
||11289 | ||11289 | ||
Line 1,355: | Line 1,355: | ||
||G. | ||G. | ||
||[[Lulette Jane G. Jalao|Jalao]] | ||[[Lulette Jane G. Jalao|Jalao]] | ||
||Marina | ||2010 - A Marina | ||
||Fuhrers | ||Fuhrers | ||
|| | || | ||
||2010 | ||2010 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 2,093: | Line 2,093: | ||
||T. | ||T. | ||
||[[Rajeev T. Sappayani|Sappayani]] | ||[[Rajeev T. Sappayani|Sappayani]] | ||
||Crystal Maiden | ||2010 - B Crystal Maiden | ||
||Apollo Seven | ||Apollo Seven | ||
|| | || | ||
||2010 | ||2010 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 2,469: | Line 2,469: | ||
|| | || | ||
||[[Sean Kristoffer Galo|Sean Kristoffer]] | ||[[Sean Kristoffer Galo|Sean Kristoffer]] | ||
|| | ||C. | ||
||[[Sean Kristoffer Galo|Galo]] | ||[[Sean Kristoffer Galo|Galo]] | ||
||2015 Tromboner | |||
||Bluemoon | |||
|| | || | ||
|| | || | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 2,480: | Line 2,480: | ||
|| | || | ||
||[[Gerald E.J. Sipe|Sipe]] | ||[[Gerald E.J. Sipe|Sipe]] | ||
||2015 Patrick Star | |||
||Bluemoon | |||
|| | || | ||
|| | || | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 2,489: | Line 2,489: | ||
|| | || | ||
||[[Arriane Louise Marie Nova|Nova]] | ||[[Arriane Louise Marie Nova|Nova]] | ||
||2015 Maldita | |||
||Bluemoon | |||
|| | || | ||
|| | || | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
||[[Rowena Dominique Nanquil|Rowena Dominique]] | ||[[Rowena Dominique Nanquil|Rowena Dominique]] | ||
|| | ||B. | ||
||[[Rowena Dominique Nanquil|Nanquil]] | ||[[Rowena Dominique Nanquil|Nanquil]] | ||
||2013 Beyonce | |||
||Tribute | |||
|| | || | ||
||2015, May 9 | |||
||2015 | |||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 2,507: | Line 2,507: | ||
|| | || | ||
||[[Keanu Hailidani|Hailidani]] | ||[[Keanu Hailidani|Hailidani]] | ||
||2015 Boy Pick-up | |||
||Bluemoon | |||
|| | || | ||
|| | || | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 2,538: | Line 2,538: | ||
|| | || | ||
||2009-B | ||2009-B | ||
|} | |||
|- | |||
|| | |||
||[[Jade Christal Alfaro|Jade Christal]] | |||
||E. | |||
||[[Jade Christal Alfaro|Alfaro]] | |||
||2013 Flappy Marshmallow | |||
||Tributes | |||
|| | |||
||2015, 5.9 | |||
|} | |||
|- | |||
|| | |||
||[[Louie Jane Yee|Louie Jane]] | |||
||L. | |||
||[[Louie Jane Yee|Yee]] | |||
||2013 Sprikitik Boobells | |||
||Tributes | |||
|| | |||
||2015, 5.9 | |||
|} | |||
|- | |||
|| | |||
||[[Kanikar Michaela Araneta|Kanikar Michaela]] | |||
||N. | |||
||[[Kanikar Michaela Araneta|Araneta]] | |||
||2013 Yolanda | |||
||Tributes | |||
|| | |||
||2015, 5.9 | |||
|} | |} | ||
---- | ---- | ||
{{apo disclosure}} | {{apo disclosure}} |