472,013
edits
LOG IN. UPLOAD PICTURES.
The Philippines has Zambo Mart to help propagate the Chavacano Language.
Line 69: | Line 69: | ||
||Lakibul | ||Lakibul | ||
||Taong Gago | ||Taong Gago | ||
||2010 - B Apollo-7 | ||2010-B Apollo-7 | ||
||?? | ||?? | ||
||2010 | ||2010 | ||
Line 77: | Line 77: | ||
||Xander | ||Xander | ||
||Espinosa | ||Espinosa | ||
||2010 - B Centurion | ||2010-B Centurion | ||
||Apollo-7 | ||Apollo-7 | ||
||?? | ||?? | ||
Line 86: | Line 86: | ||
||N. | ||N. | ||
||[[Febril Noveau Chua|Chua]] | ||[[Febril Noveau Chua|Chua]] | ||
||2010 - A Tempest | ||2010-A Tempest | ||
||Fuhrers | ||Fuhrers | ||
|| | || | ||
Line 95: | Line 95: | ||
|| | || | ||
||[[Chrystel Natalie Santos|Santos]] | ||[[Chrystel Natalie Santos|Santos]] | ||
||2012 - B Shakira | ||2012-B Shakira | ||
||Centrixuno | ||Centrixuno | ||
|| | || | ||
Line 104: | Line 104: | ||
|| | || | ||
||[[Angelo Hamoy|Hamoy]] | ||[[Angelo Hamoy|Hamoy]] | ||
||2013 - A | ||2013-A | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
Line 113: | Line 113: | ||
|| | || | ||
||[[Roger Araneta|Araneta]] | ||[[Roger Araneta|Araneta]] | ||
||2013 - A | ||2013-A | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
Line 122: | Line 122: | ||
|| | || | ||
||[[Alsyied Sali|Sali]] | ||[[Alsyied Sali|Sali]] | ||
||2013 - A | ||2013-A | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
Line 194: | Line 194: | ||
||V. | ||V. | ||
||[[Bryan Joseph V. Alberto|Alberto]] | ||[[Bryan Joseph V. Alberto|Alberto]] | ||
||2010 - A Humble Knight | ||2010-A Humble Knight | ||
||"Fuhrers" | ||"Fuhrers" | ||
||[https://www.facebook.com/bjalberto Facebook Account] | ||[https://www.facebook.com/bjalberto Facebook Account] | ||
Line 226: | Line 226: | ||
||1983 | ||1983 | ||
|- | |- | ||
||44936 | ||0213-2009-44936 | ||
||[[Giorgio Oliver S. Alforte|Giorgio Oliver]] | ||[[Giorgio Oliver S. Alforte|Giorgio Oliver]] | ||
||S. | ||S. | ||
||[[Giorgio Oliver S. Alforte|Alforte]] | ||[[Giorgio Oliver S. Alforte|Alforte]] | ||
||Sapsap | ||2009-A Sapsap | ||
||Oceans 09 | ||Oceans 09 | ||
|| | || | ||
||2009 | ||2009, 11.14 | ||
|- | |- | ||
|16897 | |16897 | ||
Line 248: | Line 248: | ||
||M. | ||M. | ||
||[[Francis Gabriel M. Alminar|Alminar]] | ||[[Francis Gabriel M. Alminar|Alminar]] | ||
|| | ||2009-A Tulingan | ||
||Ocean's 09 | ||Ocean's 09 | ||
|| | || | ||
||2009 | ||2009, 11.14 | ||
|- | |- | ||
||19806 | ||19806 | ||
Line 343: | Line 343: | ||
||1975 | ||1975 | ||
|- | |- | ||
||44932 | ||0213-2009-44932 | ||
||[[Carlo Reynaldo F. Argana II|Carlo Reynaldo]] | ||[[Carlo Reynaldo F. Argana II|Carlo Reynaldo]] | ||
||F. | ||F. | ||
||[[Carlo Reynaldo F. Argana II|Argana II]] | ||[[Carlo Reynaldo F. Argana II|Argana II]] | ||
|| | ||2009-A Tilapia | ||
||Oceans 09 | ||Oceans 09 | ||
|| | || | ||
||2009 | ||2009, 11.14 | ||
|- | |- | ||
||4412 | ||4412 | ||
Line 599: | Line 599: | ||
||M. | ||M. | ||
||[[Charles Ian M. Cabaron|Cabaron]] | ||[[Charles Ian M. Cabaron|Cabaron]] | ||
||Piit | ||2009-A Piit | ||
||Oceans 09 | ||Oceans 09 | ||
|| | || | ||
||2009 | ||2009, 11.14 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 635: | Line 635: | ||
||S. | ||S. | ||
||[[Bryan S. Callao|Callao]] | ||[[Bryan S. Callao|Callao]] | ||
||2010 - B Paul Harris | ||2010-B Paul Harris | ||
||Apollo Seven | ||Apollo Seven | ||
||bryan@callao.biz https://www.facebook.com/bryancallao | ||bryan@callao.biz https://www.facebook.com/bryancallao | ||
Line 874: | Line 874: | ||
||1970 | ||1970 | ||
|- | |- | ||
|| | ||0213-2009-44935 | ||
||[[Gerald L. De la Peña|Gerald]] | ||[[Gerald L. De la Peña|Gerald]] | ||
||L. | ||L. | ||
||[[Gerald L. De la Peña|De la Peña]] | ||[[Gerald L. De la Peña|De la Peña]] | ||
|| | ||2009-A Martiniko | ||
||Oceans 09 | ||Oceans 09 | ||
|| | || | ||
||2009 | ||2009, 11.14 | ||
|- | |- | ||
||2002-36873 | ||2002-36873 | ||
Line 995: | Line 995: | ||
||N. | ||N. | ||
||[[Lawrence N. Empeynado|Empeynado]] | ||[[Lawrence N. Empeynado|Empeynado]] | ||
|| | ||2009-A Matambaka | ||
||Oceans 09 | ||Oceans 09 | ||
||[[:File:Betanu Apo 40th 01.jpg|Picture]] | ||[[:File:Betanu Apo 40th 01.jpg|Picture]] | ||
||2009 | ||2009, 11.14 | ||
|- | |- | ||
||10103 | ||10103 | ||
Line 1,032: | Line 1,032: | ||
||[[Gia Margeliza Enriquez|Enriquez]] | ||[[Gia Margeliza Enriquez|Enriquez]] | ||
||Dilis | ||Dilis | ||
||oceans 09 | ||2009-A oceans 09 | ||
||Any_comments | ||Any_comments | ||
||2009 | ||2009, 11.14 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 1,040: | Line 1,040: | ||
|| | || | ||
||[[Kevin Paul Enriquez|Enriquez]] | ||[[Kevin Paul Enriquez|Enriquez]] | ||
|| | ||2009-A Malasugi | ||
||oceans 09 | ||oceans 09 | ||
||2009, 11.14 | |||
||2009 | |||
|- | |- | ||
||8079 | ||8079 | ||
Line 1,103: | Line 1,102: | ||
||E. | ||E. | ||
||[[Paulter E. Estive|Estive]] | ||[[Paulter E. Estive|Estive]] | ||
||Pugot | ||2009-A Pugot | ||
||Oceans 09 | ||Oceans 09 | ||
|| | || | ||
||2009 | ||2009, 11.14 | ||
|- | |- | ||
||4623 | ||4623 | ||
Line 1,355: | Line 1,354: | ||
||G. | ||G. | ||
||[[Lulette Jane G. Jalao|Jalao]] | ||[[Lulette Jane G. Jalao|Jalao]] | ||
||2010 - A Marina | ||2010-A Marina | ||
||Fuhrers | ||Fuhrers | ||
|| | || | ||
Line 1,567: | Line 1,566: | ||
||1989 | ||1989 | ||
|- | |- | ||
||10109 | ||0213-1981-10109 | ||
||[[James Cesar L. Makasiar|James Cesar]] | ||[[James Cesar L. Makasiar|James Cesar]] | ||
||L. | ||L. | ||
Line 1,576: | Line 1,575: | ||
||1981 | ||1981 | ||
|- | |- | ||
||44756 | ||0213-2009-44756 | ||
||[[Neil John Makasiar|Neil John]] | ||[[Neil John Makasiar|Neil John]] | ||
||S. | ||S. | ||
||[[Neil John Makasiar|MAKASIAR]] | ||[[Neil John Makasiar|MAKASIAR]] | ||
||Bururut | ||2009-C Bururut | ||
|| | || | ||
|| | || | ||
||2009 | ||2009, 11.14 | ||
|- | |- | ||
||4418 | ||4418 | ||
Line 1,679: | Line 1,678: | ||
||D. | ||D. | ||
||[[Joanna Mari D. Mas|Mas]] | ||[[Joanna Mari D. Mas|Mas]] | ||
|| | ||2009-A Tamban | ||
||Oceans 09 | ||Oceans 09 | ||
||[https://www.facebook.com/joanna.mas.98 Facebook Account] | ||[https://www.facebook.com/joanna.mas.98 Facebook Account] | ||
||2009 | ||2009, 11.14 | ||
|- | |- | ||
||19805 | ||19805 | ||
Line 2,093: | Line 2,092: | ||
||T. | ||T. | ||
||[[Rajeev T. Sappayani|Sappayani]] | ||[[Rajeev T. Sappayani|Sappayani]] | ||
||2010 - B Crystal Maiden | ||2010-B Crystal Maiden | ||
||Apollo Seven | ||Apollo Seven | ||
|| | || | ||
Line 2,318: | Line 2,317: | ||
||J. | ||J. | ||
||[[Dionisio J. Teodoro III|Teodoro III]] | ||[[Dionisio J. Teodoro III|Teodoro III]] | ||
|| | ||2009-A Piranha | ||
||Oceans 09 | ||Oceans 09 | ||
||Any_comment | ||Any_comment | ||
||2009 | ||2009, 11.14 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 2,327: | Line 2,326: | ||
||V. | ||V. | ||
||[[Johnery V. Toribio|Toribio]] | ||[[Johnery V. Toribio|Toribio]] | ||
|| | ||2009-A Gurami | ||
||Oceans 09 | ||Oceans 09 | ||
|| | || | ||
||2009 | ||2009, 11.14 | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
Line 2,526: | Line 2,525: | ||
||[[Joseph Bastasa|Bastasa]] | ||[[Joseph Bastasa|Bastasa]] | ||
|| | || | ||
||Kamanglargo | ||2009-B Kamanglargo | ||
|| | |||
|| | || | ||
|- | |- | ||
|| | || | ||
||[[Harold Lucero|Harold]] | ||[[Harold Lucero|Harold]] | ||
|| | ||N. | ||
||[[Harold Lucero|Lucero]] | ||[[Harold Lucero|Lucero]] | ||
||2009-B Kebak | |||
||Larong Pinoy | |||
|| | || | ||
|| | || | ||
|} | |} | ||
|- | |- | ||
Line 2,568: | Line 2,567: | ||
|| | || | ||
||2015, 5.9 | ||2015, 5.9 | ||
|} | |||
|- | |||
|| | |||
||[[Ellen Francisco|Ellen]] | |||
||N. | |||
||[[Ellen Francisco|Francisco]] | |||
||2009-B Tsagis | |||
||Larong Pinoy | |||
|| | |||
|| | |||
|} | |} | ||
---- | ---- | ||
{{apo disclosure}} | {{apo disclosure}} |